Seminarium w Lutomiersku 2-3.09.2016 r.

2-3.09.2016 r. odbyło się kolejne spotkanie osób skupionych w Łódzkiej Koalicji  na rzecz Jawności.Gościliśmy Joannę Smętek, przedstawicielkę Helsińskiej Fundacji Praw Człowiek, która opowiadała o projekcie poświęconym sygnalistom, kim są, jaki przeszkody na nich czekają i kiedy powinni otrzymać ochronę.

Część wystąpienia poświęciła zapowiedziom zmian w prawie, które będą dedykowane właśnie sygnalistom i obecnym statusie prawnym.

 

W kolejnej części wystąpiła  Teresa Adamska ze Stowarzyszenia Centrum Zrównoważonego Rozwoju, które zajmuje się monitoringiem inwestycji środowiskowych. Sympatycy koalicji najczęściej zajmują się sprawami obywatelskim i społecznymi.  Z tym większym zaciekawieniem wysłuchaliśmy historię walki prężnej organizacji z paliwowymi gigantami.

Wreszcie był czas, aby porozmawiać o sprawach organizacyjnych. Powstał pierwszy regulamin. Nadal tworzymy grupę nieformalną, ale wzmacniamy działania i współpracę.

W spotkaniu wzięło udział 12 osób, które reprezentowały gminy i miasto Pabianice, Lutomiersk, Bełchatów, Drużbice, Dobroń, Tomaszów Mazowiecki. Przybyło nas, ale jeszcze dużo białych palm. Jeśli ktoś ma ochotę na dołączenie, wystarczy zapoznać się i podpisać regulamin.

Dziękujemy Sieci Obywatelska Watchdog Polska za ufundowanie koszulek. Ze względu na charakter działania, większość osób odmówiła upubliczniania wizerunku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *