Pikieta przeciwko cyrkom ze zwierzętami

cyrk30.08. 2016 r. gościł u nas cyrk Korona. W reklamach przyciągał klientów zapowiedziami udziału zwierząt min. latającymi na publicznością papugami. Nasza grupa postanowiła wykorzystać okazję i  zaprotestować przeciwko używaniu zwierząt w celach zarobkowych.

Sprawnie przygotowaliśmy się do pikiety. Tym razem było nas już pięć razy więcej niż w kwietniu. Pikieta miała pokojowy przebieg. Dzięki nagłośnieniu mięliśmy możliwość apelowania  o rezygnację z uczestnictwa w  przedstawieniu. Udało się skłonić trzy rodziny, które odeszły od kasy. Jeden z ojców w zamian pojechał z synem na rowerową wycieczkę. Dziękujemy i gratulujemy Panu decyzji.

Pracownicy cyrku próbowali nas zagłuszyć, ale nie dawaliśmy za wygraną.  Niestety cyrk był bardzo szczelnie ogrodzony i chroniony, właściwie nie można było zobaczyć w jakim stanie są zwierzęta. Na teren cyrku nie wpuszczona została także służba sanitarna, którą zawiadomiliśmy. Pozostałe służby nie zareagowały.

Prosimy Bełchatowian o nie wspieranie cyrków ze zwierzętami. Odwiedź naszą grupę na FB, tak znajdziesz materiały potwierdzające słuszność naszych działań. Nie dla cyrków ze zwierzętami w Bełchatowie

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, fotografowi Piotrkowi Kania, Radiu Eska za oprawę medialną. Specjalne podziękowania dla 7 Środowiskowego Szczepu Harcerskiego Kora im. Bronisława Hellwiga-Bruna. za wsparcie organizacji pikiety w obronie zwierząt cyrkowych.

Galeria dostępna tutaj.   oraz film

Nie dla cyrków ze zwierzętami w Bełchatowie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *